• 2025-02-28-fotoJW

Evenementen Categorie: Doe-dagen

Profiel
Profiel
Foto's
Kaart
Reviews
Gerelateerde items
Adres
  • Vrijdag 4 juli staat de Rode Koffietafel weer klaar in de bibliotheek in De Pluk in Geldermalsen, op de 1e étage. De Rode Koffietafel gaat over een actueel politiek thema. Dit keer: zelf een initiatief ‘wetsvoorstel’ doen.  Zie: https://lokaleregelgeving.overheid.nl/CVDR740149

    Hoe vaak gebeurt het je niet, dat je denkt: ’daar zou de gemeente iets aan moeten doen!’  Dan zeg je het eens tegen een bekend gemeenteraadslid. Die humt instemmend en verder gebeurt er niet veel. Aan die machteloosheid van gewone inwoners wil de gemeente West Betuwe nu een einde maken. Vorige maand heeft de gemeenteraad de ‘Verordening Burgerinitiatief gemeente West Betuwe 2025’ vastgesteld. Daarmee wordt het mogelijk, dat je zelf een initiatief ‘wetsvoorstel’ kunt doen. De gemeente móet dat dan in behandeling nemen. Als je aan de randvoorwaarden hebt voldaan, natuurlijk. Dat klinkt eenvoudig. Maar ís dat dan ook eenvoudig? Je doet zoiets hooguit 1 keertje, dus alles is nieuw. Wie kun je dan om raad vragen? Hoeveel medestanders moet je hebben? Passeer je dan niet je Dorpstafel of de Dorpsraad in jouw kern?  En hoe verhoudt zo’n initiatiefvoorstel zich tot de Leefbaarheidsgelden, die je veel eenvoudiger kunt aanvragen? Moet je als inwoner ook zelf verzinnen waar dat voorstel van moet worden betaald?  Kortom vragen genoeg. Gelukkig is de plv. griffier Katinka de Boer bereid om een toelichting te komen geven.

    Iedereen is welkom om mee te doen aan de discussie en vrijdag 4 juli aan te schuiven bij de Rode Koffietafel. De koffie staat klaar om half 11 in bibliotheek De Pluk in Geldermalsen.

    De Rode Koffietafel wordt elke eerste vrijdag van de maand, van 10.30-11.30 gehouden in de Bibliotheek in Geldermalsen. Iedereen mag aanschuiven, dus ook mensen die geen lid zijn van de PvdA. De koffie staat klaar om half 11 in bibliotheek De Pluk in Geldermalsen. De Rode Koffietafel is toegankelijk voor iedereen. Breng iemand mee. De koffie is gratis. Wie wil, mag geld ervoor in een busje doen.

    .
  • Geen items gevonden

    Pas je zoekopdracht aan en probeer het opnieuw.

    Google Map Niet geladen

    Sorry, het is niet gelukt om de Google Maps API te laden.

  • Review toevoegen

    Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

  • Adres: Geldermalsen, Geldermalsen